Warning: Use of undefined constant cmp - assumed 'cmp' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/rozab/public_html/wp-content/plugins/automatic-tag-link/automatic-tag-link.php on line 83
فیلتر پست کربن

فیلتر پست کربن Post Carbo Filter Cartridge

فیلتر پست کربن Post Carbo Filter Cartridge

فیلتر پست کربن بر پایه کربن فعال دانه‌ای (گرانول) است.

برای قابل‌استفاده شدن، دانه‌های کربن فعال را در داخل یک پوسته‌ی کپسولی پر می‌کنند.

باعث حذف برخی آلاینده‌های شیمیایی آب مانند کلر و مشتقات آن نظیر تری هالو متان و همچنین باعث شفافیت و از بین رفتن رنگ، بو و طعم نامطبوع آب می‌شود.

کاربرد

کاربرد عمده این فیلتر برای حذف تأثیرات ناشی از ماندگاری آب در داخل مخزن است.

فقط در دستگاه‌هایی با سیستم  RO بعد از مخزن ذخیره مورداستفاده قرار می‌گیرد باعث بهبود طعم آب مصرفی می‌شود.

زمان تعویض

زمان تعویض آن به میزان آلاینده‌های شیمیایی و مصرف آب بستگی دارد.

این کارتریج یک‌بارمصرف بوده و بعد از انسداد منافذ کربن فعال باید تعویض گردد.

زمان تعویض آن بر اساس میزان مصرف آب به واحد گالن روی فیلتر درج گردیده است.

به‌طورمعمول عمر آن را در حالت مصرف عادی دوازده ماه در نظر می‌گیرند.

درواقع زمان تعویض آن بستگی به میزان مواد شیمیایی قابل‌حذف توسط کربن فعال به‌خصوص مزه آب ورودی و مقدار آب عبوری از آن دارد. به‌عنوان تصفیه تکمیلی کاربرد دارد. بهتر است قبل از این فیلتر از فیلترپ. پ استفاده گردد تا ذرات فیزیکی آب حذف شود. در یک‌طرف این کارتریج لاستیک آب‌بند قرار دارد و در هنگام نصب باید به این امر دقت گردد که لاستیک آب‌بندی به‌طرف بالا (به سمت درب پوسته یا هوزینگ) قرار گیرد.

عملکرد فیلتر کارتریج پست کربن در تصفیه آب

فیلتر  پست کربن یک فیلتر خطی است که حاوی کربن اکتیو (فعال) ساخته‌شده از زغال پوسته نارگیل است. برخلاف فیلتر کربن گرانول ، مواد سازنده این فیلتر با اسید خلوص بالاتری شسته و خالص شده که سبب استفاده از آن برای تصفیه نهایی آب می‌شود.

عملکرد فیلتر کارتریج پست کربن در تصفیه آب

فیلتر  پست کربن یک فیلتر خطی است که حاوی کربن اکتیو (فعال) ساخته‌شده از زغال پوسته نارگیل است.

برخلاف فیلتر کربن گرانول ، مواد سازنده این فیلتر با اسید خلوص بالاتری شسته و خالص شده که سبب استفاده از آن برای تصفیه نهایی آب می‌شود. این فیلتر در مسیر آب خروجی از ممبران و همچنین مخزن ذخیره قرار می‌گیرد تا بو، رنگ و مزه احتمالی ایجادشده در مخزن ذخیره و یا مقادیر باقی‌مانده آنها که از فیلتر اسمز معکوس عبور کرده‌اند را از آب حذف کرده و طعم آب را تثبیت کند.

کارتریج‌پست‌کربن‌کاملاً گیاهی است و از زغال پوسته نارگیل ساخته شده است که موجب بهبود کارایی آن شده و برای سلامتی انسان خطرساز نیست.

این فیلتر در مسیر آب خروجی از ممبران و همچنین مخزن ذخیره قرار می‌گیرد تا بو، رنگ و مزه احتمالی ایجادشده در مخزن ذخیره و یا مقادیر باقی‌مانده آنها که از فیلتر اسمز معکوس عبور کرده‌اند را از آب حذف کرده و طعم آب را تثبیت کند.

فیلتر کربن‌خطی‌توانایی‌تصفیه چیزی در حدود ۱۰ مترمکعب آب را دارد که نسبت به فیلترهای پست کربن مشابه، بیشتر است.