Warning: Use of undefined constant cmp - assumed 'cmp' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/rozab/public_html/wp-content/plugins/automatic-tag-link/automatic-tag-link.php on line 83

معرفی قطعات دستگاه

معرفی قطعات دستگاه

ممبرین :

لایه ای نازک است که اجازه عبور یونهای خاصی را از غشا خود نمی دهد طبق توانایی ممبرین در حذف یون ها از محلول ها کاربرد اصلی آن در حذف نمک محلول های آب می باشد.

نوع این ممبرین ها متغیر میباشد : SW30HR/BW30/SW30

پرشروسل :

محفظه ای برای قرار گرفتن ممبرین است و همچنین دارای کاربرد وسیعی در صنایع نمک زدایی سیستم اسمز معکوس و نانو فیلتراسیون و اولترافیلتراسیون می باشد که نوع و ضخامت آن بستگی به فشار کاری غشا اسمزی دارد .

منظور از فشار ممبران یعنی فشار در محل ورودی آب به محفظه یا پرشر وسل این فشار همان فشار آب تغذیه سیستم ROنیز میباشد.

آب قبل از ورود به دستگاه اسمز معکوس حتما تصفیه مقدماتی میگردد.هوزینگ های فیلتر تصفیه آب جهت عملیات پیش فیلتراسیون قبل از سیستم های اسمز معکوس ؛ نانو فیلتراسیون و اولترافیلتراسیون جهت حذف ذرات معلق تا میکروناژهای پایین مورد استفاده قرار میگیرند.

مخازن FRP :

کاربرد های مختلفی در صنعت تصفیه آب دارند . از مهمترین کاربردهای این مخازن میتوان به فیلتر شنی ؛ کربنی و سختی گیر اشاره کرد .

دوزینگ پمپ : 

پمپ های رفت و برگشتی با جا به جایی مثبت و شدت جریان متغیر هستند که در هنگام کارکردن یا خاموش بودن می توانند تنظیم شده و برای اضافه کردن دقیق مایعات به فرآیند پیوسته یا نا پیوسته مورد استفاده قرار گیرند .

جنس هد این پمپ از pp/pvdf/یا استنلس استیل میباشد که بستگی به نوع مواد تزریقی آن دارد .

 

ابزار دقیق:

این دسته از تجهیزات در صنایع مختلفی همچون تصفیه آب و فاضلاب تولید برق ؛ صنایع شیمیایی و … جهت اندازه گیری آنلاین همچون هدایت سنج ؛ PHمتر ؛ فلومتر و سنسور ها استفاده می شود .

 

پمپ فشار قوی :

آب برای گذر از سطح ممبران و نیز ایجاد فشار اسمزی نیاز به این پمپ دارد ضمنا هر چه شوری آب افزایش یابد این فشار افزایش می یابد .

 

معرفی قطعات دستگاه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید