پیش تصفیه

پیش تصفیه فرایندی است که باعث کم شدن املاح موجود در آب میشود .

پیش تصفیه به دستگاهی گفته می شود که در ابتدا مسیر آب ورودی به ساختمان نصب می شود و موجب می شود قبل از ورود آب به ساختمان ذرات مضر و املاح آب حذف شود و این امر دارای فواید بسیار بالایی است که در این مقاله به چند نمونه از آنها اشاره خواهیم کرد.

۱٫ دستگاه پیش تصفیه به دلیل اتصال در ابتدا جریان ورودی آب خانه موجب می شود تمام املاح مضر همچنین گل و لای و زنگ که به دلیل وجود لوله های فرسوده وارد آب شده اند را حذف کرده و آبی سالم را در اختیار ما قرار دهد.

۲٫ یکی از مهمترین کارهایی که دستگاه پیش تصفیه انجام می دهد حذف کلر از آب است. کلر نه تنها از راه آشامیدن بلکه از طریق پوست هم می تواند جذب شود و استفاده ار این دستگاه تصفیه آب موجب حذف کلر و بدست آمدن آب سالم برای استحمام می شود.

۳٫ سنگینی آب موجب کاهش عملکرد شوینده ها می شود پس استفاده از دستگاه تصفیه آب کلی ساختمان عملکرد شستشو را راحت تر می کند.

۴٫ این فیلتر به دلیل جدا کردن رسوب از آب موجب می شود دستگاه هایی که در ارتباط با آب هستند مانند پکیج و آبگرمکن ، اتو ، ماشین لباس شویی و ضرفشویی و … بهتر کار کنند و استهلاک آنها کم شود، زیرا بیشتر خرابی این وسیله ها به خصوص آب گرمکن و پکیج به دلیل رسوب گرفتن آنها است.

اینجا را هم بخوانید   کاربردهای کربن فعال

۵٫ به دلیل جدایی رسوب وزنگ لوله های موجود در مسیر آب رسانی تا منزل موجب می شود که آب بهتر در لوله ها جریان پیدا کرده و از گرفتگی و خرابی لوله کشی ساخنمان جلوگیری می کند.