بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی چه نوع دستگاهی است؟

برترین و با کیفیت ترین نوع دستگاه تصفیه آب خانگی سیستم اسمز معکوس RO میباشد که کامل ترین عملیات تصفیه آب را انجام میدهد که مدل زیرسینکی آنها جزو بهترین آب تصفیه کن خانگی به حساب میاید که میتوانید برای آشنایی بیشتر از این نوع دستگاه ها به صفحه فرآیند اسمز معکوس در تصفیه آب خانگی مراجعه نمایید و در صورت نیاز به خرید این نوع دستگاه های تصفیه آب خانگی و کب اطلاعات بیشتر به صفحه خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO بروید.

بعد از ثبت سفارش چقدر زمان میبرد تا دستگاه تصفیه آب برای ما ارسال و نصب شود؟

بعد از ثبت سفارش و خرید محصول خود کارشناسان نصب شرکت رزآب صنعت در کوتاهترین زمان ممکن از ۱۲ ساعت و نهایتا ۲۴ ساعت برای تحویل و نصب دستگاه خدمت خواهند رسید.

برای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی چقدر زمان لازم است؟

برای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی بین ۴۰ تا ۶۰ دقیقه زمان لازم دارد کارشناس نصب و بستگی به فضا شما و لوله کشی منزل شما هم بستگی دارد.

تعویض و شستشو ممبران چگونه است؟

در سیستم های اسمز معکوس (Reverse Osmosis) گرفتگی ممبران طبیعی است.این نوع گرفتگی ها در اکثر موارد با شستشوی سیستم در دوره های مختلف قابل تمیز شدن از سطح ممبران می باشند. با استفاده از آنتی اسکالانت مرغوب (در زمان مشخص و به میزان لازم) و همچنین شستشوی سیستم در زمان مناسب ، میتوان باعث افزایش طول عمر و کند شدن سرعت گرفتگی ممبران شد.

سرعت رسوب گذاری در دستگاه های مختلف (RO) متفاوت است به همین علت زمان تمیز کردن دستگاه اسمز معکوس هم متفاوت است.به طور معمول این عمل بصورت یک بار در ۳ ماه – ۶ ماه انجام میشود (بستگی به نوع رسوب گذاری دستگاه اسمز معکوس شما دارد.) از عوامل موثر و مهم بر تغییر راندمان دستگاه اسمز معکوس میتوان به گل و لای، لجن و رسوب اشاره کرد که منشاء گرفتگی دستگاه می باشند.هر یک از عوامل گرفتگی نام برده شده را میتوان با محلول و مواد شستشو دهنده اسیدی و قلیایی برطرف نموده و به نحو احسنت از ممبران از بین برده شوند.

تعویض فیلتر های شنی و کربنی چگونه است؟ (Back Wash)بکواش فیلتر شنی

بکواش یا همان پس شویی در فیلتر شنی پس از آنکه نشانگر های فشار در ورودی و خروجی فیلتر شنی افت را نشان می دهند زمان بکواش فرا  رسیده است.

این عمل از طریق باز و بسته شدن کردن شیرهای تهویه شده در فیلتر شنی امکان پذیر می باشد.در فیلترشنی معمولا به صورت چهارفلکه میباشد.که در عمل تصفیه دوعدد شیر باز و دوعدد شیر بسته می باشد و هنگامی که فیلتر شنی نیاز به بکواش داشته باشدعمل باز و بسته کردن به صورت برعکس تصفیه صورت می گیرد.

زمان تعویض سیلیس فیلتر شنی

سازنده ها بنابر کیفیت سیلیس در فیلترشنی زمانی بین ۴ تا ۸ سال را جهت تعویض آنها پیشنهاد می دهند که با توجه به درست کارکردن و استفاده صحیح از فیلترشنی و باتوجه به بکواش به موقع فیلترشنی طول عمر سیلیس هم افزایش پیدا می کند.و می توان عمر سیلیس را تا ۱۰سال هم رساند.